Museumplein – plac Muzeów w Amsterdamie

Museumplein – plac Muzeów w Amsterdamie

Museumplein, czyli największy w Amsterdamie plac z atrakcjami turystycznymi położony na południe od Leidseplein jest idealnym miejscem do rozpoczęcia wizyty w Amsterdamie. Plac otoczony jest trzema głównymi muzeami w Amsterdamie: Muzeum Vincenta van Gogha, muzeum Stedelijk oraz Rijksmuseum

rijksmuseum bilety online

Museumplein jest nie tylko głównym miejscem spotkań turystów, ale też placem na którym organizowane są bardzo często imprezy i eventy. Planując podróż pamiętajcie, aby to sprawdzić i niczego nie przegapić. Jeżeli jesteście fanami muzyki – nie zapomnijcie o wizycie w Concertgebouw.  Ten wspaniały budynek uważany jest za jedną z najlepszych sal koncertowych na świecie. Wszystko to za zasługą oszałamiającej akustyki budynku. W Concertgebouw obecnie organizowanych jest około 900 koncertów rocznie. Jeśli jesteście fanami muzyki, ale nie możecie sobie pozwolić na uzyskanie biletu na koncert, możecie za cenę dobrego lunchu skorzystać z bezpłatnego koncertu w tym miejscu.

Po wizycie w muzeach z placu Museumplein blisko jest także do Vondelpark, gdzie można odpocząć po zwiedzaniu.

Museumplein to nie tylko muzea

Museumplein jest przede wszystkim miejscem, gdzie spotyka się sztuka, rzemiosło, muzyka i historia. Jednak oprócz tego jest placem z dużą ilością zieleni, miejscem spotkań dookoła którego znajduje się centrum kulturalne, do którego można wyskoczyć na zakupy, a potem na lunch oraz drinka. To tutaj też znajduje się słynny napis Iamsterdam, przy którym można zrobić sobie idealne zdjęcie z Amsterdamu.

Iamsterdam
Photo credit: Images George Rex via Foter.com / CC BY-SA

W okolicy znajduje się także słynna ulica Hooftstraat usłana ekskluzywnymi butikami i restauracjami. Warto zwiedzić, jednak jeżeli myślicie o zakupach na tej ulicy przygotujcie kartę kredytową 🙂

Photo credit: robinbos via Foter.com / CC BY
Photo credit: robinbos via Foter.com / CC BY

W upalny dzień warto wybrać się na historyczny basen Zuiderbad z 1897 roku w stylu art-deco, na którym w dalszym ciągu można podziwiać oryginalną podłogę. Basen położony jest na przeciwko Rijksmuseum. Warto sprawdzić wcześniej godziny otwarcia, aby uniknąć rozczarowań.

Na zakończenie zwiedzania – House of Bols

Na zakończenie wycieczki, gdy chcecie napić się dobrego drinka polecamy wybrać się do House of Bols. Jest to muzeum najstarszej wódki świata, w którym dowiecie się wszystkiego o koktajlach, będziecie mogli skomponować własnego drinka, zgadnąć smak i rodzaj wódki oraz poznać sztukę barmańską. Pierwszy drink jest w cenie biletu, kolejne to koszt 5€.

Więcej o wycieczce do house of bols TUTAJ

Dowiedz się więcej
House of Bols
PHOTO CREDIT: Chris VIA flickr.com / CC BY-SA 2.0