Noclegi

Noclegi w Amsterdamie

Szukając noclegu w Amsterdamie z reguły kierujemy się dwoma kryteriami: ceną i lokalizacją. Przygotowaliśmy dla Was przekrój polecanych przez nas hoteli w różnych kombinacjach powyższych opcji. Mamy nadzieję, że znajdziecie odpowiednie miejsce na nocleg w Amsterdamie.

Wysoka cena – dobra lokalizacja

Hotel w Amsterdamie

Jeżeli szukacie wyjątkowo dobrego hotelu w świetnej lokalizacji polecamy Wam czterogwiazdkowy Hotel V Nesplein.

Hotel V Nesplein znajduje się w samym centrum Amsterdamu, blisko kanałów, Damrak oraz dość blisko dzielnicy czerwonych latarni. Hotel znajduje się także w pobliżu Domu Anny Frank. Jest to bardzo luksusowy hotel z bardzo dobrą kuchnią, o której świadczyć może to, że lokalni mieszkańcy Amsterdamu jadają w niej lunche w ciągu dnia.

Noclegi w Amsterdamie

Kolejną alternatywą, jeżeli chodzi o bardziej luksusowe hotele to trzy gwiazdkowy Canal Hotel Amsterdam.

Z hotelowych okien rozciąga się piękny widok na kanały Amsterdamu, po których cały czas krążą malownicze łódki. Hotel znany jest z bardzo pomocnej i miłej obsługi. Niestety brak jest tutaj hotelowej restauracji serwującej dania obiadowe – znajduje się tam tylko bar z alkoholem i przekąskami. Dzięki temu będziecie mogli rozkoszować się jedzeniem zakupionym w jednej z restauracji położonej przy kanałach (spytajcie w recepcji, którą polecają).

Niska cena – dobra lokalizacja

tani hotel w Amsterdamie

Jeżeli szukacie bardziej budżetowego hotelu, ale zależy Wam na świetnej lokalizacji – polecamy Wam rezerwację w hotelach easyHotels. Są to hotele powiązane z liniami lotniczymi easyJet i tak jak to bywa w tanich liniach – w tych hotelach płaci się głównie za usługi dodatkowe: internet, telewizja itp. Jeżeli jednak nie zależy Wam na tych dodatkach – dostajecie niezły hotel, w dobrej lokalizacji i w niezłej cenie.

W Amsterdamie są dwa hotele easyHotels:

Pierwszy z nich znajduje się w okoliach De Pijp, czyli jednym z najlepszych miejsc, aby wieczorem wyskoczyć sobie na drinka, a także w okolicy Albert Cuyp Markt. Również muzeum Van Gogha, Rijksmuseum oraz  Vondelpark jest nieopodal. Drugi hotel jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli wybieracie się na mecz Ajax Amsterdam i szukacie miejsca noclegowego blisko stadionu.

polecany hotel w Amsterdamie

Kolejnym godnym polecenia hotelem w tej kategorii jest Hotel Europa 92. Znajduje się w okolicy Museumplein oraz Vondelpark. Hotel prowadzony jest przez dwóch braci (Peter and Wim), którzy są wyjątkowo miłymi ludźmi i zawsze chętnymi do pomocy. Taka sama jest atmosfera tego hotelu. Hotel nie jest duży, ale posiada kameralny ogródek, w któym można odpocząć i który chroni od ruchliwych ulic przed hotelem. Hotel znajduje się także blisko do Leidseplein, gdzie scentralizowane jest nocne życie Amsterdamu.

Wysoka cena – kiepska lokalizacja

Niestety w Amsterdamie, tak jak w każdym innymi mieście można spotkać hotele w dość słabej lokalizacji, jednak w cale nie słabej cenie. Nie będziemy oczywiście polecać takich hoteli. Raczej napiszemy Wam, że wolelibyśmy trzymać się z daleka od hoteli na Damrak. Wiele hoteli jest prowadzonych przez Azjatów i higiena w nich nie jets pierwszej klasy. Także hotele w pobliżu dworca centralnego radzimy omijać szerokim łukiem. Pokoje tam są dość mocno oblegane, a ceny są wysokie oferując tym samym słabą jakość.

Obszary Amstedamu, w których polecamy szukać hotelu to De Pijp, Oud-West, Oost. Amsterdam jest małym miastem. Z tych dzielnic do centrum miasta podróż zajmuje jakieś 15 minut. Biorąc pod uwagę, że hotele w centrum miasta są w większości stare i raczej nie polecane przez nas, rekomendujemy szukać czegoś w powyższych dzielnicach.

Niska cena – średnia lokalizacja

Średnia lokalizacja wcale nie oznacza, że będziecie mieszkać poza Amsterdamem. Średnia lokalizacja oznacza raczej, że będziecie ​​musieli podróżować około 20 minut, aby dostać się do centrum miasta. Niewątpliwą zaletą hoteli „na obrzeżach jest ich cena. Wybierając taki hotel zapłacicie sporo mniej, niż w centrum Amsterdamu. Biorąc pod uwagę to, że w Amsterdamie są bardzo dobre połączenia komunikacją publiczną warto rozważyć taką opcję (do Amsterdamu można dojechać pociągiem, metrem lub rowerem).

Hotel Amsterdam dobra lokalizacja

Jednym z polecanych hoteli jest Holiday Inn Amsterdam – Arena Towers lub wspomniany wcześniej Easyhotel Amsterdam Arena Boulevard. Oba hotele znajdują się w pobliżu stadionu Amsterdam Arena (stadion piłkarski Ajax). Jest to obszar, w którym znajduje się wiele dużych wieżowców. W pobliżu jest duże centrum handlowe. W tym obszarze jest także wielu ludzi z Surinamu, którzy tam mieszkają, więc w okolicy można spróbować naprawdę egzotycznych potraw. Podróż rowerem z tej dzielnicy Amsterdamu do centrum zajmie Wam około 30 minut, natomiast metrem to około 15 minut (5-6 przystanków).

tani nocleg w Amsterdamie

Kolejnym hotelem godnym polecenia w tej kategorii jest Urban Lodge Hotel. Znajduje się w pobliżu stacji Sloterdijk (między lotniskiem a dworcem centralnym w Amsterdamie). Hotel położony jest się w cichej okolicy i personel jest bardzo przyjazny. Hotel ma także dobre udogodnienia. Można wypożyczyć rower, a ścieżka rowerowa do centrum Amsterdamu jest całkiem przyjemna. Można również pojechać pociągiem lub metrem, ponieważ stacja jest blisko.