Muzeum Anna Frank – jak uniknąć ogromnej kolejki

Muzeum Anna Frank – jak uniknąć ogromnej kolejki

Jak kupić bilet do museum Anny Frank?

Muzeum Anna Frank
By Massimo Catarinella [CC BY-SA 3.0] via Wikimedia Commons

Aby dostać się do muzeum Anna Frank trzeba czekać w ogromnej kolejce. W artykule przedstawimy Wam kilka sztuczek, dzięki którym zaoszczędzicie mnóstwo czasu.

Kolejki do domu Anny Frank, szczególnie w lipcu i sierpniu są tak ogromne, że czas oczekiwania liczony jest w godzinach. Mimo tego, jest bardzo dużo chętnych, którzy godzą się z losem i czekają na swoją kolej. Jeżeli trafiłeś na tą stronę jesteś w gronie szczęśliwców – właśnie zaoszczędziłeś minimum 2 godziny swojego życia! Dzięki nam dowiesz się jak uniknąć kolejek do domu Anny Frank, kiedy najlepiej wybrać się na zwiedzanie i czy można kupić bilety z wyprzedzeniem?

Kolejka dom Anny Frank
By Guilhem Vellut (CC BY 2.0) via Flickr.com

Muzeum Anna Frank – kup bilet online

Jest to chyba najlepsza opcja, aby uniknąć kolejek do kas biletowych, a następnie do wejścia do muzeum. Minusem jest to, że rezerwacji dokonujemy na określoną datę i godzinę. Jednak biorąc pod uwagę ogromne kolejki – znacznie lepiej jest zapamiętać tę datę i przyjść 15 minut wcześniej niż odstać 2 godziny w kolejce do kas.

Rezerwacji online możecie dokonać przez oficjalną stronę Anne Frank Museum. Gdy już zapłacicie za bilety, przyjdźcie 15-20 minut przed wyznaczonym terminem z wydrukowanymi biletami. Kierujcie się na lewo od wejścia (nie stójcie w kolejce, która rozpoczyna się na prawo od wejścia).

Pamiętajcie, aby rezerwować bilety z wyprzedzeniem – dzień przed planowaną wizytą może już nie być wolnych miejsc.

Polecamy także skorzystanie z naszej specjalnej oferty obejmującej wycieczkę po żydowskiej dzielnicy Amsterdamu, rejs po kanałach i wejście do domu Anne Frank z przewodnikiem.

więcej o wycieczce TUTAJ

Rezerwuj tutaj
Kolejka dom Anny Frank
By Massimo Catarinella [CC BY-SA 3.0] via Wikimedia Commons

Muzeum Anna Frank – Poznaj godziny otwarcia i zamknięcia

Muzeum Anne Frank w sezonie jest otwarte dłużej, aby spróbować sprostać długim kolejkom. Od kwietnia do października dom Anny Frank otwarty jest każdego dnia od godziny 9:00 do 21:00 (do 22:00 w soboty), a od listopada do marca w godzinach od 9:00 do 19:00 (w soboty do 21:00). W lipcu i sierpniu muzeum otwarte jest wyjątkowo do 22:00. Kolejka zamykana jest około 20:30, lecz nawet jeżeli jesteś w niej ostatni, nie gwarantuje Ci to wejścia do muzeum.

Wejście do muzeum wieczorem

W sezonie letnim w kolejce trzeba postać dwie godziny. Kolejki zmniejszają się po godzinie 18:00. Jeżeli nie macie biletów online – możecie spróbować dostać się do muzeum właśnie po tej godzinie, szczególnie w lipcu i sierpniu, kiedy muzeum otwarte jest do 22:00.

Ciekawostką jest także to, że nawet w czasie deszczu kolejki nie zmniejszają się drastycznie. Nawet podczas najbardziej deszczowych dni w roku, wraz z błyskawicami i piorunami, wciąż można spotkać setki odwiedzających, którzy czekają w kolejce w kurtkach przeciwdeszczowych i z parasolami.

Stań w kolejce jeszcze przed otwarciem

Rozpocznij swój dzień od domu Anny Frank. Wstań zanim zostanie ono otwarte. Po drugiej stronie ulicy od strony Westerkerk znajduje się sklep spożywczy Albert Hein i kilka dobrych piekarni. Kup kilka rogalików, zaopatrz się w kawę i coś do czytania, a następnie około 8:30 ustaw się w kolejce. Około 9:15 powinieneś znaleźć się przy automatach z biletami, a 15 minut później powinieneś trafić do domu Anny Frank.

„Atrakcje” w kolejce do muzeum Anny Frank

Jeżeli jednak czytasz naszą stronę dopiero stojąc w kolejce do muzeum – lepiej rozejrzyj się wokół siebie. Bądź czujny, ponieważ na turystów czyhają firmy turystyczne wykorzystujące ten czas jako okazję do sprzedania biletów na rejs, czy pakietów wycieczek. Pojawiają się też uliczni muzycy oraz inni naciągacze, którzy próbują uzupełnić swój portfel paroma eurocentami.

W jaki sposób sprawdzić ile będziesz czekał w kolejce?

Nie masz biletu kupionego online, a przed muzeum Anna Frank jest ogromna kolejka? Pewnie chciałbyś wiedzieć ile zajmie Ci wejście do muzeum i czy nie lepiej wrócić następnego dnia z samego rana? Dobrze trafiłeś – dzięki nam oszacujesz czas, jaki potencjalnie spędzisz w oczekiwaniu na wejście.
Jeżeli kolejka ma kształt litery L i kończy się wzdłuż ulicy Westerkerk, oznacza to, że czas oczekiwania to tylko godzina. Jeżeli kształt kolejki przypomina literę L, jednak kończy się obok Westerkerk i przy kanale Keizergracht, oznacza to dwie godziny czekania. Kolejka w kształcie litery Z, która skręca przy kanale Keizergracht i przebiega przez Westerkerk to trzy godziny czekania. Jeżeli kolejka będzie jeszcze dłuższa, polecam zmienić plan dnia i wrócić wieczorem albo następnego dnia.

Kolejka pod domem Anny Frank
Photo credit: Bogdan Migulski (CC BY 2.0) via Flickr.com

Zwiedzanie po sezonie

Kolejki pod koniec września stają się coraz mniejsze i pod muzeum Anna Frank można spotkać już mniejsze kolejki. Stan ten utrzymuje się aż do pory rozkwitu tulipanów, czyli do początku kwietnia, kiedy to znów na ulice Amsterdamu wychodzą tysiące turystów. Jeżeli macie możliwość i wolicie zwiedzanie w spokojniejszej atmosferze – polecamy podróżować w końcówce września lub pod koniec marca i na początku kwietnia.