Kanały Amsterdamu – Wenecja Północy

Kanały Amsterdamu – Wenecja Północy

Amsterdam położony jest w bardzo wyjątkowy sposób – nad rzeką Amstel i poprzecinany jest ponad 160 kanałami. Dzięki temu jest miastem, w którym znajduje się najwięcej cieków wodnych na świecie! Trzy największe kanały Amsterdamu w kształcie półksiężyców przebiegają równolegle do siebie. Z nimi łączą się inne, mniejsze kanały tworząc sieć wodną dzielącą miasto na liczne wyspy. Z tego powodu Amsterdam nazywany jest często Wenecją Północy.

Kanały Amsterdamu - Wenecja Północy
Kanały Amsterdamu -by Dr. Blofeld – OpenStreetMap, CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons

Kanały Amsterdamu – wycieczki

Kanały Amsterdamu obecnie stały się jedną z największych atrakcji Amsterdamu. Bardzo popularne stały się rejsy wycieczkowe po kanałach oraz taksówki wodne. Obecnie po kanałach Amsterdamu kursuje ponad 200 turystycznych łodzi przewożących ponad 3 miliony turystów rocznie.

Amsterdam wycieczka po kanałach
Amsterdam wycieczka po kanałach

Jeżeli planujecie zwiedzać Amsterdam oraz wybrać się w rejs kanałami – polecamy Wam zakup biletów online, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy. Bardzo popularne są bilety łączone. Możecie też skorzystać z jednej z kart zniżkowych, w których zawarty jest także rejs kanałami Amsterdamu. Według nas najlepsze kombinacje biletów zawierających rejs kanałami to:

Możecie także skorzystać z najbardziej podstawowej opcji jaką jest godzinny rejs kanałami Amsterdamu:

Dowiedz się więcej