Dzielnica czerwonych latarni – Red Light District

Dzielnica czerwonych latarni – Red Light District

Dzielnica czerwonych latarni (Red Light District) to część Amsterdamu, o której z pewnością słyszeliście wiele plotek. Część z tych plotek rzeczywiście jest prawdziwa. Co do reszty – musicie przekonać się sami!

Dzielnica czerwonych latarni (Red Light District)

Będąc w Amsterdamie nie możecie ominąć tej części miasta! To tutaj w dzielnicy nazywanej Rossebuurt możecie doświadczyć unikalnych w skali Europy wrażeń. Kobiety wszelkiej narodowości czekają na Was i prezentują swoje wdzięki w salonach okiennych ozdobionych czerwonymi frędzlami, a do zaoferowania mają więcej niż striptiz w prywatnej kabinie. Z tego powodu, w dzielnicy Red Light District spotkać można wielu turystów, zarówno mężczyzn, kobiety oraz spacerujące pary, na których widok tego wszystkiego co dzieje się w tej dzielnicy wywołuje ogromne wrażenie.

Warto też wspomnieć, że dzielnica ta jest jedną z najstarszych i najpiękniejszych dzielnic Amsterdamu pod względem architektury. Mnóstwo długich, wąskich, krętych, brukowanych uliczek dookoła budynków z 14 wieku takich jak gotycka Oude Kerk, czy kościół Old Church. Wąskie kanały przecinające dzielnicę tworzą naprawdę klimatyczne miejsce. Klimatu dopełniają knajpki i relaksująca muzyka.

Dzielnica czerwonych latarni
Photo credit: Steve Parker via Foter.com / CC BY

Wycieczki po dzielnicy czerwonych latarni

Dzielnica czerwonych latarni należy z całą pewnością do największych atrakcji Amsterdamu. Jest kilka agencji turystycznych oferujących zwiedzanie tej dzielnicy z przewodnikiem, który podczas zwiedzania dostarczy Wam wielu interesujących faktów na temat Red Light District.

Jedną z ciekawych form zwiedzania tej dzielnicy – dla bardziej imprezowych osób – jest wycieczka po barach (tzw. pubcrawling). Wycieczka z przewodnikiem znającym miasto oraz grupą pozostałych osób szukających mocniejszych wrażeń spowoduje, że wieczór zaliczycie na pewno do udanych.

Osoby, które wolą zwiedzić Red Light District bez szwendania się po barach mogą pomyśleć o zorganizowanej wycieczce z przewodnikiem, podczas której zwiedzą zarówno dzielnicę czerwonych latarni, jak i muzeum prostytucji, Zeedijk, chinatown oraz poznają sekrety tego miejsca.

Więcej o wycieczkach po dzielnicy czerwonych latarni po kliknięciu w poniższy przycisk:

Dowiedz się więcej
Dzelnica czerwonyc latarni - kanał
Photo credit: aforero via Foter.com / CC BY