Happyhappyjoyjoy – w azjatyckim klimacie

Happyhappyjoyjoy – w azjatyckim klimacie

Happyhappyjoyjoy to niezwykłe miejsce spotkań w klimatach azjatyckich z azjatyckimi piwami, herbatą i pikantnym jedzeniem ulicznym. Happyhappyjoyjoy to miejsce tryskające życiem! Hałaśliwe, lekko chaotyczne i niezwykle energiczne – jak sama nazwa wskazuje.

Happyhappyjoyjoy banner

Happyhappyjoyjoy – wnętrze

Wnętrze restauracji przypomina wyglądem i klimatem duże azjatyckie miasta. Będąc w Happyhappyjoyjoy czujemy się tak, jakbyśmy weszli do jednej z wielu restauracji w Tokio, Bankoku czy Kuala Lumpur. Wszystko to dzięki zestawieniu żywych kolorów, bogatych zapachów i wbrew pozorom – zorganizowanemu chaosowi panującemu w restauracji. Przy wejściu znajduje się duży bar. Za nim znajduje się restauracja z czerwonymi parasolkami podwieszonymi pod sufitem. Na ścianach natomiast znajduje się mnóstwo kolorowych plakatów. Wszystko to sprawi, że poczujecie tutaj prawdziwy klimat azjatyckich ulicznych restauracji. Klimatu doprawia przestronna, otwarta kuchnia, w której specjały przygotowywane są przez kucharzy z całego świata.

Happyhappyjoyjoy
Happyhappyjoyjoy

Kuchnia i menu

Restauracja oferuje świeże i pikantne potrawy, na które wpływ wywiera kuchnia uliczna rodem z Tajlandii, Malezji, Wietnamu, Indonezji, Chin oraz Korei. Serwowane dania są niewielkich rozmiarów. I dobrze! Dzięki temu, będąc w Happyhappyjoyjoy możemy zamówić kilka różnych dań, rozkoszując się różnorodnym smakiem potraw. Kuchnia serwuje typowo azjatyckie potrawy, między innymi pierożki Har Gow lub Shao Mai, placuszki rybne (Thod Man Pla), potrawy w tempurze oraz wyjątkowo pikantne specjały, np. krewetki Hot&Spicy, czy małże w sosie XO.

Lokal oferuje też szeroki wybór azjatyckich piw oraz oczywiście herbatę o różnych smakach – podawaną w tradycyjny sposób.

happyhappyjoyjoy piwa
Happyhappyjoyjoy dish

Praktyczne informacje

W Amsterdamie są dwie restauracje Happyhappyjoyjoy West (Zachód) oraz East (Wschód). Znajdują się odpowiednio po zachodniej i wschodniej stronie Amsterdamu: jedna zlokalizowana w pobliżu De Hallen (Bilderdijkstraat 158hs
1053 LC Amsterdam), druga natomiast w pobliży portu (Oostelijke Handelskade 4
1019 BM Amsterdam).

Planując wyjście do tych lokali – nie zapomnijcie zrobić rezerwacji. Obie restauracje z reguły są całkowicie zapełnione. Rezerwacji możecie dokonać na stronie restauracji. Restauracje są również dostosowane do tego, aby wybrać się tam z dziećmi – w menu znajdzie się także coś nie pikantnego oraz coś słodkiego – specjalnie dla maluchów.

Godziny otwarcia

  • od niedzieli do czwartku: 12:00 – 01:00
  • piątek i sobota: 12:00 – 02:00
happyhappyjoyjoy wnetrze
PhotoS credit: amsfrank via Foter.com / CC BY-SA